Samodzielna regulacja motocykla

Samodzielna regulacja motocykla

Jak ustawić swój motocykl?

Poprawne ustawienie motocykla do swoich warunków fizycznych, umiejętności, stylu jazdy, i warunków na torze może wpłynąć w znacznym stopniu na osiągane wyniki i wygodę jazdy, dlatego też oprócz regularnych przeglądów stanu technicznego twojego pojazdu, powinieneś poświecić trochę czasu na regulację ustawień, przy każdej zmianie toru lub warunków pogodowych. Niewłaściwie ustawiony motocykl nie tylko uniemożliwi Ci w pełni komfortową jazdę, czy przełoży się na gorsze wyniki, a może też stać się zagrożeniem dla twojego zdrowia.


Motocykl Motocrossowy wyregulowany przez Andrzeja Szukiela


Regulacja motocykla. Nie dla każdego?

Ilość ustawień, jakie wpływają na zachowanie motocyklu na torze motocrossowym może przyprawić laika o ból głowy. Myśl o konieczności samodzielnej kontroli każdego z nich pewnie część z was skutecznie odstraszy od prób modyfikacji fabrycznych ustawień waszej maszyny. Dla takich osób zalecam regulację motocyklu pod okiem specjalisty w serwisie. W końcu dobry szofer nie musi być dobrym mechanikiem. Pamiętajcie natomiast, że wiązać będzie się to z dodatkowymi kosztami. Mimo wszystko usługa regulacji jest zawsze warta swojej ceny, przekonacie się o tym jak tylko odwiedzicie tor z motocyklem ustawionym typowo pod wasze warunki i styl. Dla tych z Was, którym warsztat nie jest straszny będziemy mieli coś specjalnego.


Motocykl przygotowany przez Andrzeja Szukiela


Od czego zacząć?

Na przestrzeni najbliższych dni będziemy stopniowo odkrywać przed Wami poszczególne aspekty regulacji motocyklu. Zanim jednak wciągniemy Was w wir pracy upewnijcie się, że odnotowujecie wszystkie dokonywane przez Was zmiany. Dzięki temu będziecie mogli w razie potrzeby powrócić do pierwotnych ustawień, lub odwzorować setup, który sprawdził się dla Was w przeszłości na konkretnym torze czy rodzaju nawierzchni. Da Wam to, oprócz minimalizacji konsekwencji wszelkich błędów, większą świadomość skutków dokonywanych przez Was zmian.

Zapraszam do częstego odwiedzania bloga, by na świeżo móc przyswajać nowe informację z zakresu regulacji motocykla. Mam nadzieję, że Akademia Motocrossu Szukiel Racing przypadnie Wam do gustu.

Andrzej Szukiel

Brak komentarzy

napisz komentarz

Facebook