Tuning zawieszenia motocrossowego cz.1

Tuning zawieszenia motocrossowego cz.1

Tuning zawieszenia

W dzisiejszym wpisie zajmiemy się tym, co nas osobiście w Szukiel Racing Suspension interesuje najbardziej, czyli czynnościami, które zebrać można pod wspólną nazwą tuning motocross. Oczywiście wszystkie z poprzednich artykułów na blogu naszego serwisu pod jakimś względem podejmowały tę tematykę. Dziś natomiast zajmiemy się już na poważnie tuningiem zawieszenia naszych ulubionych motocykli off-roadowych czy też jak mówią inni motocrossowych. Jest to temat skomplikowany i w dużej mierze zależny od upodobań szofera ale tak to już jest z motocrossem. Nie ma dwóch takich samych zawodników, tak jak dwóch takich samych motocykli. Jeśli macie już za sobą lekturę poprzedniego wpisu, dotyczącego regulacji zawieszenia motocrossowego, zapraszam na kontynuację dotyczącą tuningu.

Tuning zawieszenia motocross w tuning racing suspension podczas zawodów

Podejście naszego serwisu

Samą istotą tuningu zawieszenia w naszym serwisie są części oraz specjalnie produkowany dla nas olej. To część, którą we wpisie pominiemy ze względu na to, iż w temacie nie ma dużo do pisania. Wybieramy części najlepszych producentów dopasowane do tego co życzy sobie szofer. Tak samo olej to dobrany pod zawieszenie sekret, dzięki któremu gwarantujemy najwyższą jakość realizacji zlecenia. Przejdźmy do tego co samemu możecie zrobić w swoim garażu, bez potrzebny wizyty w serwisie.

Parametry regulacji zawieszenia

Parametry, którym przejrzymy się w tym wpisie to twardość zawieszenia i szybkość wychodzenia amortyzatorów. Ogólne zasady regulacji mówią, że na twardych nawierzchniach należy stosować twarde zawieszenie o szybkim czasie reakcji, na miękkich zaś odpowiednio bardziej miękkie i wolno wracające do pierwotnej pozycji. Motocross jednak jest dziedziną sportu, w której regulacja ustawień różni się w zależności od upodobań ridera. Dlatego też aby odnaleźć ustawienia sprawdzające się dla nas musimy przygotować się na wiele prób i błędów i uzbroić się w cierpliwość.

Przednie zawieszenie motocross tuningowane w szukiel racing suspension

Od czego zacząć

Dla początkujących najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest pozostawienie ustawień neutralnych (to jest środkowa pozycja każdego z parametrów) do czasu aż obędziecie się z motocyklem i niuansami motocrossowej jazdy. Dopiero, kiedy świadomie będziecie w stanie określić jak zachowuje się maszyna pod wami w określonych warunkach, można zacząć zabawę z regulacją twardości i responsywności zawieszenia.

Ze względu na jego obszerność ten wpis został podzielony na dwie części. Część druga.

Brak komentarzy

napisz komentarz

Facebook