Tuning i regulacja zawieszenia motocross FAQ

Tuning i regulacja zawieszenia motocross FAQ

Pytania o regulacje i tuning zawieszenia

W odpowiedzi na pytania odnośnie tuningu i regulacji zawieszenia motocross postanowiliśmy rozwiać wątpliwości dotyczące tuningu i regulacji zawieszenia motocross.

Czym jest tuning zawieszenia motocross?

Jest to seria czynności mających na celu polepszenie właściwości waszego zawieszenia. Pojęcia regulacji i tuningu mieszają się i są różne zdania na temat ich rozgraniczenia. Dla nas w serwisie Szukiel Racing tuning zawieszenia motocross polega rozebraniu zawieszenia na części pierwsze, przeczyszczeniu wszystkich elementów, wymianie sprężyny i innych elementów na części tuningowe, ponownym montażu zawieszenia, napełnieniu zawieszenia nowym olejem oraz regulacji zawieszenia pod wagę i preferencję ridera.

Motocykle Szukiel Racing Suspension w locie

Jak ważne dla wyników jest zawieszenie motocross?

Zawieszenie w motocrossie odgrywa jedną z ważniejszych ról dla osiągania najlepszych wyników na zawodach. Nie ma oczywiście jedynego, optymalnego ustawienia, które odpowiada każdemu zawodnikowi. Jest to kwestia indywidualna. Zazwyczaj trzymamy się zasady, że im szybciej chcemy jeździć tym twardsze ustawienie ustawiamy i może to przynieść spore różnice w czasie jaki osiągniemy na danym torze. Nie jest to jednak tak proste jakby mogło się wydawać. Zbyt twardo ustawione zawieszenie motocross będzie powodowało ból ramion zawodnika co może się odwrócić na jego niekorzyść.

Czy regulacja zawieszenia jest wykonalna we własnym zakresie?

Regulacja zawieszenia jak najbardziej może być wykonana we własnym zakresie na pewno nie jednak w pojedynkę. Potrzebne będą trzy osoby tak by móc w bezpieczny sposób dokonać pomiarów odległości tylnej osi koła od korpusu, co jest konieczne dla poprawnej regulacji zawieszenia. Natomiast jeśli chodzi o dokładniejsze dostosowanie swojego motocyklu zalecamy wizytę w serwisie lub wysyłkowe ustawienie amortyzatorów.

Grupa motocyklistów z zawieszeniem od Szukiel Racing

Na czym polega tuning motocross?

Rozszerzenie pytania z punktu pierwszego. Naszym zdaniem tuningiem motocross możemy nazwać wszystkie czynności, które przyczyniają się do zwiększenia wygody, bezpieczeństwa i polepszenia warunków jazdy na motocyklu. Można tutaj tak jak w przypadku zawieszenia kłócić się gdzie leży granica między tuningiem a regulacją. Do ładu w tym temacie raczej nie dojdziemy :)

Czy Szukiel Racing to też serwis motocross?

Zajmujemy się głównie zawieszeniem, jego tuningiem i regulacją dlatego głównie taka tematyka zleceń nas interesuje ale w razie problemów z maszyną jak najbardziej staramy się pomóc również w przypadkach wybiegających poza zakres naszych podstawowych zajęć.

Jaki wpływ ma regulacja zawieszenia motocross na wygodę jazdy?

Regulacja zawieszenia motocross może w znacznym stopniu poprawić wygodę jazdy, zniwelować ból ramion, który często riderzy czują po wizycie na torze, pozwolić na dłuższe treningi i uchronić zawodników przed niepotrzebnymi kontuzjami.

Dziękujemy za czytanie i zapraszamy do częstego odwiedzania naszego bloga.
Andrzej Szukiel

Brak komentarzy

napisz komentarz

Facebook